Vulin:Srbi sami da donesu odluku o izlasku na izbore na KIM

vesti 09.05.2014 Tanjug

Ministar za rad, zapošljavanje, socijalna i boračka pitanja Aleksandar Vulin izjavio je danas u Kosovskoj Mitrovici da Srbi sami treba da donesu odluku o učešću na parlamentarnim izborima na Kosovu.

Ministar za rad, zapošljavanje, socijalna i boračka pitanja Aleksandar Vulin izjavio je danas u Kosovskoj Mitrovici da Srbi sami treba da donesu odluku o učešću na parlamentarnim izborima na Kosovu. 

Vulin koji je u prošloj Vladi bio zadužen za KiM izjavio je novinarima da Srbi treba da donesu odluku o učešcću na paralementarim izborima na Kosovu i da ne treba da pitaju Beograd i Prištinu.

Ministar Vulin je dodao da će Beograd svakako dati preporuku u vezi sa ovim pitanjem i da ostaje da se razjasni još nekoliko detalja kao što su rešenja Centralne izborne komisije i pitanje kako treba da izađu na izbore. 

Vulin je kazao da svi treba da saslušaju Srbe na KiM i to kako oni procenjuju da bi bilo najefikasnije da izađu, ako odluče da izađu i da se onda na osnovu toga pravi odgovarajuća strategija koju bi svi trebalo da podrže.

Na pitanje kakve su šanse da Građanska inicijativa Srpska i Samostalna liberalna stranka nastupe zajedno na predstojećim parlamentarnim izborima Vulin je kazao da se u vezi toga moraju pitati Srpska i SLS. 

“Ja smatarm da je Srbima potrebno jedinstvo, kako će ga izraziti to je drugo pitanje, to je nešto o čemu oni sami moraju da odluče. Dobro bi bilo da naučimo da Srbi na KiM nisu igrače ni Beograda, ni Brisela, ni Prištine, već razumni ljudi koji možda po prvi put podlučuju o svojoj sudbini”, kazao je Vulin.

Vuliun je rekao i da ce da će vrlo brzo biti imenovan direktor Kancelarije za KiM i da Srbija na čelu sa premijerom Aleksandrom Vučićem brine o pokrajini. 

On  je u izjavi novinarima u Kosovskoj Mitrovici kazao da je veoma siguran da će vrlo brzo biti imenovan direktor Kancelarije za KiM, podsetivši da ništa nije stalo što se tiče stvari koje je Kancelarija za KiM i ranije radila. 

Šta god je bilo potrebno Kancelarija je ispunjavala svoju funkciju, ali da to lice (direktor Kancelarije) treba što pre da se postavi, rekao je Vulin i naglasio da svaki ministar u Vladi Srbije brine o Kosovu i Metohiji, a na prvom mestu o KiM najviše brine predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić. 

Nemojte uopšte da sumnjate da se i za jedan sekund briga države Srbije smanjila prema pokrajini, naglasio je Vulin dodajući da formiranje Zajerdnice srpskih opština očekuje odmah nakon parlamentarnih izbora na Kosovu. 
 

Ministar za rad, zapošljavanje, socijalna i boračka pitanja Aleksandar Vuliun izjavio je danas da veruje u socijalni dijalog u Srbiji i da zbog prirode posla mora da bude blizak i sa sindikatima i sa poslodavcima. 


Vulin je, komentarišući pisanje jednog dnevnog lista da mu zbog bliskosti sa sindikatima već prete smenom, izjavio da je njegov posao da bude blizak sa svetom rada odnosno da bude blizak i sa poslodavcima. 

“Ja i sindikate i poslodavce doživljavam kao ozbiljne i zabrinute ljude koji znaju u kako teškom stanju se nalazi Srbija i koji znaju da svako od nas mora da odustane od dela onoga što smatra svojim”, kazao je Vulin.

Vulin je istakao da veruje u socijalni dijalog i da čvrsto veruje da će na kraju krajeva doći do rešenja koja će, kako je rekao, nas sve zajedno učiniti ne zadovoljnim, ali će nas učiniti boljim.