Počelo postavljanje tipskih kioska u Kosovskoj Mitrovici
vesti 26.10.2014 Radio Kontakt plus
KOSOVSKA MITROVICA- U Kosovskoj Mitrovici danas je počelo postavljanje tipskih trafika koje bi trebalo da ulepšaju ovaj grad na severu Kosova a za prvi kontigent kioska izdvojeno je 4,2 miliona dinara.
KOSOVSKA MITROVICA- U Kosovskoj Mitrovici danas je počelo postavljanje tipskih trafika koje bi trebalo da ulepšaju ovaj grad na severu Kosova a za prvi kontigent kioska izdvojeno je 4,2 miliona dinara.
Direktor J.P. Direkcija za stambeni i poslovni prostor u Kosovskoj Mitrovici Dušan Dimitrijević kaže za Kontakt plus radio da je danas postavljen prvi od ukupno sedam modernih kioska koji će biti instalirani u ulicama Knjaza Miloša i Kralja Petra I.
On je objasnio da su u pitanju kiosci koji imaju veoma moderan izgled i da će i ostali kiosci koji budu postavljeni u gradu biti identični danas postavljenom objektu.
“Izdvojeno je oko 600.000 dinara po jednom kisoku, što znači da je izdvojeno 4,2 miliona za ovu nabavku. Kiosci su vlasništvo oppštine Kosovska Mitrovica, svi korisnici će plaćati mesečne zakupnine privremenom opštinskom organu,”- kazao je Dimitrijević.
Dimitrijević je kazao da se kiosci postavljaju samo na onim mestima gde su već postojali kiosci ranije, čiji vlasnici imaju potpuno urednu dokumentaciju i koji su i pre 1999. godine imali te objekte i sve neophodne dozvole za rad.
Severni deo Kosovske Mitrovice minulih godina je bio simbol urbanističkog haosa a ovaj grad je “krasio” veliki broj nelegalno postavljenih trafika čije je uklanjanje nedavno počelo.