Džejkobson: Vlada SAD-a već dala neke donacije

vesti 21.05.2014 Radio Kontakt Plus

Ambasadorka Sjedinjenih Američkih Država (SAD) na Kosovu Trejsi En Džejkobson izjavila je danas da se nada da će građani Srbije i drugih zemalja koje su pogođene poplavama, smoći snage da prevaziđu nesreću koja ih snašla.

Ambasadorka Sjedinjenih Američkih Država (SAD) na Kosovu Trejsi En Džejkobson izjavila je danas da se nada da će građani Srbije i drugih zemalja koje su pogođene poplavama, smoći snage da  prevaziđu nesreću koja ih snašla.

Džejkobson je gostujući na Radiju Kontakt plus rekla da je obaveštena da je njena Vlada već dala neke  donacije za saniranje posledica poplava u Srbiji.

„Ono što bih želela da naglasim je da pouzdano znam da imamo na terenu u Srbiji, naše kolege iz Biroa za pružanje pomoći pogođenima u vanrednim situacijama, tj. u elementarnim nepogodama i da oni trenutno rade na vršenju procena štete nastale od poplava u Srbiji. Takođe sam obaveštena da je moja Vlada već dala neke donacije za saniranje posledica poplava u Srbiji, a ono što ja lično sa svoje strane mogu da kažem je da se zaista molim i nadam se da će ljudi u Srbiji  i u svim ostalim pogođenim zemljama smoći snage  da prevaziđu ovu nesreću koja ih je snašla“, istakla je   Džejkobson.

Kompletan intervju sa ambasadorkom SAD na Kosovu, Trejsi En Dzejkobson možete poslušati sutra nakon vesti u 10.00 sati, na programu Kontakt plus radija.