Članovi Vlade AP Vojvodine posetili KiM
vesti 15.05.2014 Radio Kontakt Plus
Predsednik pokrajinskog odbora Demokratske stranke(DS) za Vojvodinu I sekretar pokrajinske Vlade Miroslav Vasin izjavio je danas u Kosovskoj Mitrovici da odnos drzave prema članovima DS sa Kosova I Metohije nije adekvatan I da se DS I njeni članovi na KiM
Predsednik pokrajinskog odbora Demokratske stranke(DS) za Vojvodinu I sekretar pokrajinske Vlade Miroslav Vasin izjavio je danas u Kosovskoj Mitrovici da odnos drzave prema članovima DS sa Kosova I Metohije nije adekvatan I da se DS I njeni članovi na KiM ne tretiraju isto kao druge stranke I njihovi članovi.
“Članovi DS I naši odbori na KiM su vodili odgovornu politiku ovde, to se pokazalo I u praksi. Zaista je potpuno neshvatljivo da, kad se razgovara o državnoj politici na KiM, nema adekvatno konsultacije I sa DS. To je nešto što apsolutno nije dobro I to se mora otkloniti” – podvukao je Vasin.
“ Mi ćemo sve učiniti da kroz jačanje naših odbora ovde, kroz adekvatni odnos centrale prema našim kolegama ovde ukažemo i na to. Ne može DS sa svim onim što je postigla I sa politikom koja je bila odgovorna ovde, to se pokazalo, biti tretirana kao neko ko I sada se ne konsultuje kad se donose najvažnije odluke koje se tiču politike prema KiM” – rekao je Vasin.
Članovi Vlade Autonomne Pokrajine Vojvodine iz redova DS razgovarali su danas u Kosovskoj Mitrovici sa predsednicima odbora DS sa KiM, u cilju dogovora o početku mnogo snažnije saradnje između pokrajinskih odbora DS Vojvodine I KiM. Poseta Kosovu I Metohiji ima za cilj I podršku srpskoj zajednici kroz realizaciju određenih privrednih, infrastrukturnih i projekata od značaja za razvoj poljoprivrede.
Vasin je rekao da će kolegama iz pokrajinskog odbora DS za KiM predložiti da formiraju operativni tim, što će biti urađeno I u Vojvodini, a koji će utvrditi redosled buduće saradnje, što podrazumeva da članovi tog tima ili šira delegacija dođe u posetu pokrajinskom odboru u Vojvodini , a sa namerom uspostavljanja stalnog mosta komunikacije
“Suštinsko je da povežemo pojedine odbore kako bi se znalo ko je s kim u užoj vezi I kako bi se ta jedna vrsta pomoći I saradnje usklađivala na taj način” – rekao je Vasin.
On je dodao da će akcije pomoći Vlade Vojvodine srpskom narodu na KiM biti nastavljene u najbližem mogućem periodu.
“Došli smo da se dogovorimo da u narednom periodu pomognemo našim sunarodnicima na KiM I sigurno je da ćemo u u najbližoj mogućoj budućnosti uputiti neke konkretne vidove pomoći u hrani, hemijskim potrepštinama itd. kao što je to do sada bio slučaj. Pored toga, mi smo se kao Vlada Vojvodine trudili da infrastrukturno pomognemo naše sunarodnike na KiM kroz izgradnju obdaništa I drugih objekata koji služe za potrebe građana ovog dela Srbije” – rekao je Vasin.
Direktor Fonda za kapitalna ulaganja AP Vojvodine Nebojša Malenković rekao je da će voditi računa da se organizacija DS ustali u svim opštinama na KiM gde za to postoji interes .
On je dodao da će insistirati da se u najskorijem periodu održe izbori za predsednika pokrajinskog Odbora DS na KiM kako bi imali I tu vrstu formalne komunikacije I veze sa centralom stranke kako bi na kvalitetniji način mogli da vode politiku DS I na teritoriji KiM.
“Ideja je da ljudi koji su u DS na KiM imaju svoju organizaciju na kvalitetnom I višem nivou nego što je to ranije bio slučaj a i da centrala ima priliku da čuje snažniji glas sa KiM kada je reč o onome što su zaista suštinski interesi I našeg naroda na KiM I naše organizacije na ovoj teritoriji” – rekao je Malenković.
Tokom boravka na Kosovu i Metohiji, članovi Vlade AP Vojvodine posetili su Goraždevac, manastir Visoki Dečani i Kosovsku Mitrovicu.